İZMİR BEYDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İyilik Gönüllüleri Projesi´ni Hayata Geçirdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 30 ilçeden seçilen 2 ilkokul, 2 ortaokul ve 1 lise olmak üzere toplam 149 okul, 4434 öğretmen ve 64739 öğrencinin görev alacağı “İyilik Gönüllüleri Projesi”ni hayat geçirerek örnek bir çalışmaya daha imza attı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İyilik Gönüllüleri Projesi´ni Hayata Geçirdi.

Proje detaylarına ulaşmak için tıklayınız..>>

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda düzenlenen proje tanıtım toplantısına, seçilen okulların müdürleri ve rehber öğretmenleri katıldı.

Projenin tanıtım videosunun ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, projeyle ilgili bilgi verdi. “ Etrafında olup bitene duyarlı, ahde vefa gösteren, büyüğünü sayan, küçüğünü seven, çevresiyle iyi ilişkiler kurabilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. “ diyen Erarslan, gönüllülük esasına dayandığı için proje adının da özellikle “İyilik Gönüllüleri” olarak seçildiğini ifade etti.

11 kişiden oluşan il yürütme komisyonunun rehberliğinde yürütülecek olan projede, her okulda bir proje ekibi oluşturularak, projenin tanıtılması, mantığının anlatılması, çeşitli yarışmalarla öğrencilerde farkındalık oluşturulması ve gönüllülük esasına dayalı olduğunun vurgulanması istendi. 

Projenin işleyişi hakkında bilgi veren Erarslan, “Toplantıya katılan idarecilerimize “iyilik gönüllüleri kartı” verilecek. Kartlar, gereken sayıda çoğaltılarak öğrencilerimize dağıtılacak. Kartı alan öğrenci okul dışında iyilik yapıp karta işleyecek ve kartı iyilik yaptığı kişiye verecek. Kartı alan her kişi iyiliğini yaptıktan sonra fotoğrafını çekerek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından açılacak sosyal medya hesabında paylaşacak.” diyerek bu sayede toplumda bir iyilik dalgası oluşturulacağını ifade etti.

 “İyi İnsan” Olmak

“Öğrencilerimizin hayata karşı farkındalıklarını arttırmak, insana ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. “diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Öğrencilerimizin akademik çalışmaların yanında kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal gelişmeleri de takip etmeleri, bu tür çalışmaların içinde yer almaları, çok yönlü düşünmelerine katkı sağlayacaktır. Öğrencilerimizin sadece akademik başarıya odaklı yetişmeleri, gelişimlerini eksik bırakacaktır. Farklı etkinliklerde yer alan öğrencilerimizin “karşılık beklemeden iyilik yapmak ve yardımseverlik” duygularına şahit olmaları ve bunu günlük hayatlarında uygulamaları, alabilecekleri en değerli eğitimdir.” diye sözlerine devam ederek “başarılı öğrenci olmanın” yanında “iyi insan olmanın”da önemini vurguladı.

 

Sevgi ve Hoşgörü Zemini Oluşturacak

“İyilik Gönüllüleri Projesinde hedefimiz,  parçası olduğumuz toplumda iyilik iklimi oluşturarak dalga dalga yayılması, sevgi ve hoşgörü zemini oluşturularak öğrencilerimize bu değerlerin kazandırılmasıdır.” diyen Yahşi, bu amaçla “İyilik Gönüllüleri” projesinin hayata geçirildiğini ifade etti.

“Çocukların fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı, mutlu, bir o kadar da çok yönlü insanlar olarak büyüyebilmeleri için, iyilik yapmanın getirdiği güzel duygulara da ihtiyacı vardır. “ düşüncesinden yola çıkıldığını belirten Yahşi, bu nedenle projenin öğrencilere doğru anlatılması ve benimsetilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.  

“Bu dünyayı iyilik yaşatacak”

“İlk insandan bu yana iyilik ve kötülük sürekli bir savaş halinde olmuştur, ancak iyiliğin bu dünyayı yaşatacağını bilmemiz lazım. Yapılan iyilik sürdüğü müddetçe, ondan hâsıl olan tüm sonuçlar, o iyiliği başlatana dönecektir.” diyen Yahşi, projeye yürekten inandığının altını çizdi.

 “Tüm okullarımıza huzur, mutluluk ve barış dolu günler diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandıran Yahşi, eğitimciler olarak yapılan tüm çalışmaların, ilimizi ve ülkemizi layık olduğu daha iyi seviyelere taşıması dileğinde bulundu.

Beydağ Hükümet Konağı Kat 3 Beydağ / İZMİR - 0 232 592 64 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.